فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

استعمارگران براى گسترش دامنه نفوذ و حوزۀ قدرت خویش در سرزمین‌هاى اسلامى، همیشه اسلام و به ویژه شیعه را مانع مهم دستیابی به اهداف خود یافته‌اند؛ از همین رو با بدعت گذاری و بنیان نهادن فرقه‌های گمراه و مذاهب ساختگی در برابر فرهنگ اصیل شیعی، زمینه‌سازی رشد و ترویج آن‌ها را در رأس برنامه‌های شیطانی خود قرار داده‌اند. تأسیس مذهب قادیانی در پاكستان، بابیت و بهائیت در ایران، و وهابیت در عربستان،

نمونه‌هایی از آن فرقه‌ها و جریانات دینی است. همراهی، بلكه سر سپردگی این فرقه‌ها به آمریكا، انگلیس و صهیونیست‌ها در این زمان بر همگان آفتابی شده است. بر این اساس، اخیراً دولت های استعماری كه به بهانه مبارزه با تروریسم، كشورهای مسلمان افغانستان و عراق را اشغال كرده‌اند، پروژه تأسیس آن گونه فرقه‌ها وپشتیبانی از آن‌ها را به ویژه در عراق در رأس برنامه‌های خود قرار داده‌اند. در این كشور، به دنبال اشغال عراق ده‌ها فرقه بروز و ظهور نموده اند؛ از قبیل:

- جند السماء به رهبری ضیاء عبدالزهراء كاظم الگرعاوی؛

ـ جریان یمانی؛

ـ جریان سید محمود حسنی سرخی؛

ـ فرقة الامام الربانی به رهبری سید فاضل عبدالحسین الحسینی الهاشمی؛

ـ فرقه فرقد القزوینی؛

ـ جریان سلوكی؛

اغلب جریانات فوق، مدّعی مهدویت یا ارتباط با امام زمان () شده‌اند و ارتباط بیشتر آن‌ها با جریانات بعثی و دستگاه‌های جاسوسی استعماری، كشف و احراز گردیده است. هدف اصلی این فرقه‌ها مبارزه با حوزه، مرجعیت و روحانیت شیعه قرار گرفته است؛ زیرا در تاریخ نهضت‌های اسلامی معاصر ضد استعماری، این واقعیت، بارها به اثبات رسیده است كه تنها سنگری كه در مقابل استعمار ایستاده و مانع پیروزی آن‌ها شده، سنگر روحانیت، مرجعیت و حوزه های علمیه شیعه است.[1] جالب این جاست كه فرقه های مذكور فقط بر ضد روحانیت سخن می‌گویند و اقدامات عملی انجام می‌دهند؛ امّا هیچ گونه اقدامی بر ضد اشغالگران انجام نداده‌اند.

پینوشت

[1]. فتوای جهاد برعلیه استعمار در تاریخ معاصر(جهادیه میرزا بزرگ فراهانی، محمد علی آشتیانی) رساله فوق نخست در سال 1233ق و بار دوم در سال 1234ق در تبریز چاپ شد.
طبقه بندی: فرق و ادیان،
برچسب ها: استعمار عراق پاکستان فرقه مذهب،

تاریخ : جمعه 9 تیر 1396 | 04:01 ب.ظ | نویسنده : مهدی ناظمی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ندای معلم