تبلیغات
عید رضوان - نگرانی‌های نگران کننده در انسان

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
نشانه های نگرانی بیش از حد

نگرانی مانند صندلی‌های گهواره‌ای است؛ شما را حرکت می‌دهد اما به جایی نمی‌رساند.[1]   

با توجه به حجم فزاینده مسائلی که روزانه با آن مواجهه هستیم نگرانی ها به راحتی می‌توانند ما را از پای درآورند. باید صورت حساب‌ها را پرداخت کنید، مراقب تربیت فرزندانتان باشید، خانه را مرتب نگه دارید، سرکار هم بروید و دیگر مسائلی از این دست که ذهن را به شدت مشغول نگه می‌دارد. مقدار کم نگرانی و استرس، آسیب‌زا نیست چرا که هر کسی با مسائل مختلفی روبه‌رو است.

اما اگر این نگرانی به عادتی روزانه تبدیل شود، یعنی سرزنش پیوسته‌ای که خیال رفتن هم نداشته باشد، آن وقت است که باید نگران شد. نگرانی می‌تواند شما را به دریایی از عذاب یا شهری از فرصت‌ها بیافکند. بسته به این که شما چه برخوردی با آن دارید شرایط متفاوت خواهد بود.

نگرانی ابزاری است که می‌توانید به کمک آن زندگی خود را بهبود بخشید. اما بسیاری از افراد اجازه می‌دهند نگرانی بر زندگی آن‌ها سایه بیافکند که اصلاً رفتار سالمی نیست.

شش راه مبارزه با نگرانی‌های مخرب در انسان

1- همواره مطمئن باشید تحت حمایت خداوند هستید و پیوسته به خود بگوئید او با من است و من با او هستم . این جملات را مرتبا با صدای بلند تکرار کنید و به ضمیر ناخودآگاه خود بگوئید با کمک خداوند قادر به انجام همه کارها هستم او بهترین مونس تنهائی من است .

2- ذهن خود را از افکار منفی مایوس کننده و ترسناک خالی کرده و با افراد امیدوار , موفق , شاد و پر انرژی فعال و مثبت اندیش معاشرت کنید .

3- از مشکلات زندگی کوه نسازید و سعی کنید مقاوم, استوار و مصمم با آنها روبه رو شوید چون گذشت زمان به شما ثابت می کند که بسیاری از نگرانی های شما درگذشته بی مورد بوده پس از لحظه وحال حداکثر استفاده را ببرید.

4- هر روز پس از بیدار شدن از خواب چند دقیقه وقت خود را به مدیتیشن اختصاص دهید چون سکوت به ذهن استراحت و تعادل می دهد و داشتن ذهن آرام تنها داروی مورد نیاز جسم سالم است .

5- اوقات فراغت خود را با افرادی که از صمیم قلب دوستشان دارید بگذرانید و به طبیعت زیبا بروید و از نغمه پرندگان . زیبائی گل ها، گیاهان لذت ببرید .

6- از ورزش و پیاده روی و گوش دادن به موزیک های آرام بخش و تجسم مناظر زیبا و یادآوری خاطرات شیرین و کلمات دلنشین در ذهن خود غافل نشوید .

راز تمام موفقیت ها از آرامش ذهن بر می‌خیزد پس بدانید آنچه آینده بود حال است و آنچه حال است گذشته می‌شود پس نگرانی چرا ؟

عشق الهی درمن واز طریق من به عالیترین کار خود سرگرم است.

پینوشت

[1]. وان وایلدر
طبقه بندی: وهابیت،
برچسب ها: زندگی، نگرانی، صندلی گهواره‌ای، اوقات فراغت، ورزش،

تاریخ : چهارشنبه 21 تیر 1396 | 03:44 ب.ظ | نویسنده : مهدی ناظمی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ندای معلم