تبلیغات
عید رضوان - بهائیان موحدند یا مشرک؟

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
نتیجه تصویری برای پرستش انسان

بهاییان مدعی هستند که مانند همه پیروان ادیان توحیدی به خدای یگانه ایمان دارند و او را می پرستند. پیامبران الهی بر اساس اصل بنیادین لا اله الا الله، اساس دعوت خویش را بر مبنای توحید و پرستش خدای یگانه قرار داده‌اند. رهبران فرقه بهائیت نیز این ادعا را مطرح نموده‌اند

اما در حقیقت بهائیت نوعی بت پرستی با شعار توحیدی است.

برای اثبات ادعای مشرک بودن بهائیان، برخی از گزاره‌های موجود در منابع بهائی را با هم مرور می کنیم.

خدا در قرآن شناسنامه‌ای واضح دارد؛ سوره اخلاص یا توحید شناسنامه خدا در اندیشه اسلامی است در شان نزول این سوره از امام صادق g چنین نقل شده:« یهود از رسول اللَّه a تقاضا کردند خداوند را براى آنها توصیف کند، پیغمبر a سه روز سکوت کرد و پاسخى نگفت، تا این سوره نازل شد و پاسخ آنها را بیان کرد: قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ اللَّهُ الصَّمَدُ لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ».

وحدانیت، صمدیت زادن و زاده نشدن و نفی کفو و مثیل همتا برای خدا گزاره‌های اصلی این سوره است اما ببینیم خدای بهائیت هم واجد این ویژگیها است؟

در کتاب ادعیۀ محبوب از مهم‌ترین کتابهای ادعیه و نیز از منابع استخراج اعتقادات بهائی صفحۀ 123 آمده است: «اللهم انی اسئلک بشعراتک التی یتحرک علی صفحات الوجه... خدا یا تو را به موهائی که در صورتت می‏جنبد، قسم می‏دهم.»

می‌بینیم خدای بهائیت مو دارد!؟

خدای بهائی نه تنها احد نیست که خود به تولید خدایان دیگر مشغول است: در قصیدۀ ورقائیه، صفحۀ207 میرزا حسینعلی نوری ملقب به بهاالله می‌نویسد: «کل الالوه من رشح أمری تألهت‏، و کل الربوب من طفح حکمی تربت/ ‏تمام خدایان از ترشح فرمان من به خدائی رسیدند و تمام پروردگاران از ریزش فرمان من پروردگار شدند!»
طبقه بندی: بهائیت،
برچسب ها: اسلام، قرآن، توحید، مشرک، بهائیت،

تاریخ : شنبه 14 مرداد 1396 | 10:36 ب.ظ | نویسنده : مهدی ناظمی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ندای معلم