تبلیغات
عید رضوان - شبهۀ لزوم تجدید ادیان

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

فرقۀ بهائیت مدعی است دین اسلام نسخ شده است و دین بهائیت جایگزین آن شده است، و دلیل می‌آورند که با پیشرفت علم و تکنولوژی، نیاز مردم به دین هم تغییر می‌کند، پس به حکم عقل لازم است بعد از مدتی دین جدیدی بیاید.

پیامبر خودخواندۀ بهائیان در پاسخ به این شبهه که دین بهائیت هم بعد از مدّتی نسخ شده و لازم می‌شود دین جدیدی بیاید، در کتاب خود می‌نویسد: «ظهور پیامبر بعد از من هزار سال بعد از من خواهد بود!» [1]

رهبران و مبلغان بهائی نیز، در بیان دلیل لزوم تجدید ادیان و ردّ خاتمیت نبی مکرم اسلام (صلّی الله علیه و آله)، قائل به لزوم تجدید شرایع با توجه به وجود مقتضیاتِ زمان‌ها و مکان‌های مختلف شده‌اند، حال آن‌که یقیناً مقتضیات زمان و مکان از 170 سال پیش تا حال دست‌خوش تغییراتِ بی‌شماری شده است.

حال سوال ما این است که چرا میرزا حسینعلی برای ظهور پیامبر بعدی هزار سال وقت تعیین کرده، در حالی که رشد و تغییر در زمان ما ساعتی، بلکه لحظه‌ای است!! آیا در این هزار سال هیچ تغییری صورت نمی‌گیرد!؟

پس در جواب بهائیان می‌گوییم بنا بر دلیل شما یا باید دلیل لزوم تجدید ادیانی که شما در نسخ اسلام به کار می‌گیرید را منکر شوید و یا به نسخ بهائیت نیز اعتقاد پیدا کنیم.

پینوشت

[1]. حسینعلی نوری، اقدس، چاپ بمبئی: مطبع ناصری، 1314، ص 11.
طبقه بندی: بهائیت، پاسخ به شبهات،
برچسب ها: سلام، بهائیت، پیشرفت، لزوم تجدید دین، بهاء الله،

تاریخ : جمعه 31 شهریور 1396 | 11:12 ب.ظ | نویسنده : مهدی ناظمی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ندای معلم