تبلیغات
عید رضوان - چرا فرد جذب فرقه‌‌ها می‌شود؟

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
نتیجه تصویری برای فرقه
تقریباً هر فرد با مهیا شدن شرایطی می‌تواند جذب و عضو فرقه‌ها شود. مثل موقعیتی که فرد از داشتن شغل، تحصیلات، دوست خوب، خانواده و یا سایر مشغولیت‌های عادی زندگی بی‌بهره باشد و یا دچار شکست شده باشد، این فرد بیش از دیگران مستعد گرفتار شدن در چنگ انواع فرقه‌ها می‌باشد.

افرادی آسیب‌پذیرتر هستند كه در شرایطی مثل تنهایی، گذشتن از دبیرستان به دانشگاه و یافتن كار یا ادامه تحصیلات عالیه، دور از خانواده، مستقر در محل جدید، به تازگی متاركه كرده و طلاق گرفته‌اند یا به تازگی بیكار شده یا بر اثر وقایع جدیدی كه پیش آمده در هم شكسته یا نامطمئن از آن چیزی باشند كه در زندگی پیش خواهد آمد. در چنین مواقعی هر فردی بیش از هر زمان دیگری آمادگی برای قبول هر پیشنهادی را بدون فكر كردن نسبت به عواقب آن دارد، به عبارت دیگر کسانی که یک نوع سرخوردگی داشته باشند، این افراد آمادۀ پذیرش هر پیشنهادی هستند.

هر فرقه‌ای جاذبه‌ها و تاكتیك‌های خود را برای جذب افراد جدید را دارد. برخی فرقه‌های بزرگتر دستورالعمل تعلیمی برای عضوگیری دارند و لیدرهای خود آموزش می‌دهند كه كجا و چطور به سوژه‌ها مراجعه كنند؛ همانگونه كه مربیان بازاریابی و فروشندگی، به فروشندگان جدید آموزش می‌دهند. فرقه‌ها و گروهك‌ها بیشتر از برای جذب اعضای جدید، از جوانان بهره می‌گیرند.

این نگاه اشتباه است كه افرادی كه به فرقه‌ها می‌پیوندند، خود در جستجوی این جریان‌ها هستند؛ این نظریه فقط ادعایی است كه برای توجیه كار فرقه‌ها مطرح می‌شود.

معمولاً سیاست جذب افراد به فرقه توسط افراد با تجربه تر نوشته می‌شود، چون آن‌ها با شگرد چگونگی اثر گذاری بر عواطب افراد آشناتر هستند.
طبقه بندی: فرق و ادیان،
برچسب ها: فرقه، آسیب، جاذبه، عضو، شرایط،

تاریخ : یکشنبه 12 آذر 1396 | 07:29 ب.ظ | نویسنده : مهدی ناظمی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ندای معلم