تبلیغات
عید رضوان - تهمت احمد بن اسماعیل به مولا علی

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
تصویر مرتبط
امروزه در جوامع دین‌دار، علی الخصوص جوامع اسلامی شاهد ظهور فرقه‌های جدید با ادعاهای عجیب و غریب هستیم، اکثراً هم به آیات قرآن و روایات اسلامی استناد می کنند. فرقۀ جدید یمانی هم از این دسته است؛ چیزهایی می‌گویند بر خلاف عقاید شیعی!

خداوند متعال در قرآن کریم، سوره توبه می فرمایند: «إِنَّ عِدَّةَ الشُّهُورِ عِنْدَ اللَّهِ اثْنا عَشَرَ شَهْراً فی‏ کِتابِ اللَّهِ یَوْمَ خَلَقَ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ مِنْها أَرْبَعَةٌ حُرُمٌ ذلِکَ الدِّینُ الْقَیِّمُ» سورۀ توبه/ آیۀ36 همانا تعداد ماه‏ها ، نزد خدا، از روزى که آسمان ها و زمین را آفریده، در کتاب خدا، دوازده ماه است؛ از این [دوازده ماه‏]، چهار ماه، [ماهِ‏] حرام است. این است آیین استوار...».

معروف‌ترین آیۀ قرآن، در مورد «تعداد اوصیای رسول خدا»، همین آیه باشد.

وصی رسول خدا ,، فقط و فقط کسی است که خدا انتخاب کرده باشد، و خداوند «دوازده نفر» انتخاب کرده است! و یقیناً رسول خدا، فقط به کسانی که نزد خدا، و در کتاب خدا، به عنوان وصی او هستند، به عنوان امام «وصیت» می کند... .

احمد اسماعیل بصری در کتاب «وصیت مقدس» چندین و چندین صفحه را به این اختصاص داده است که :

«الوصیة لا یدّعیها الّا صاحبه/ هر کس که وصیت را مدّعی شد، همو امام است»!

یعنی می گویند که هیچ کس نمی تواند به دروغ مدعی شود و بگوید که : رسول خدا به من وصیت کرده است.

این کلام او و این ادعای او، از مهم ترین دلایل ایشان است، یعنی ابتدا می گویند که وصیت کتاب غیبت شیخ طوسیw صحیح است(!)، و سپس می گویند که: حالا چون احمد بصری مدعی شده است که منم آن مهدی اول، و او اولین نفری است که این ادعا را کرده؛ و چون نمی شود کسی به دروغ چنین ادعایی را بکند؛ پس باید احمد بصری همان مهدی اول اشاره شده در وصیت باشد!!

این ، ادّعا دروغ و فریبی بیش نیست؛ حضرت به صراحت می فرمایند: که ائمه تا روز قیامت همین دوازده 12 نفر هستند، که انحصار را به وضوح نشان می دهد.

حضرت نمی فرمایند: این ها ائمه و اوصیای من هستند، که کسی بگوید: خب می توان گفت : آنها (کسانی دیگر غیر از اینها) هم وصی هستند ، بلکه امیر المؤمنین می فرمایند: «سَمَّى مَنْ یَکُونُ مِنْ أَئِمَّةِ الْهُدَى الی یوم القیامة: نام بردند هر که خواهد بود از ائمه هدی تا روز قیامت ... هر کسی که امام خواهد شد تا روز قیامت را رسول خدا نام بردند، یعنی تمام ائمه را آن هم تا روز قیامت، رسول الله صلوات الله علیه و آله نام بردند، یعنی کسی غیر از این 12 نفر، وصی رسول خدا نیستند...
طبقه بندی: احمد الحسن یمانی،
برچسب ها: علی، وصی، احمد الحسن یمانی، آیات و روایات، دروغ،

تاریخ : چهارشنبه 22 آذر 1396 | 10:43 ب.ظ | نویسنده : مهدی ناظمی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ندای معلم