تبلیغات
عید رضوان - لزوم تجدید ارسال نبی از نگاه بهائیت

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
نتیجه تصویری برای ارسال نبی

مبلغان بهائی با الهام گرفتن از مکتوبات رهبران اصلی بهائی می‌گویند: «خداوند محض محبّت انسان را آفرید و برای هدایت او، پیامبرانی را می فرستد تا در هر زمان، مطابق با نیاز بشر، تعالیم جدیدی را برای رشد و تعالی انسان به ارمغان آورند. انسان به سبب ذات انسانی خود ناقص و خطاپذیر است و برای رسیدن به کمال و تعالی محتاج به هدایت الهی است بنابراین ظهور ادیان نمی تواند متوقف شود زیرا انسان همواره و در هر دورانی همچنان به تعالیم آسمانی و ارتباط با خالق خود نیازمند است. و با این مقدمات خواسته‌‌اند بگویند حضرت محمد آخرین پیامبر نبوده و میرزا حسینعلی نوری پیامبر عصر جدید است.»


بهاء الله مقدمات اولش درست است، اینکه خداوند از روی محبّت انسان را آفرید، و برای هدایت او پیامبرانی فرستاد، آن‌ها قائلند که چون احتیاجات مردم متناسب با زمان عوض می‌شود پس باید هر دوره پیامبری جدید بیاید! ما در جواب می‌گوییم که حضرت محمد (ص) آخرین پیامبر بوده و کاملترین دین را به ارمغان آورده است، به این معنا که برای جزء جزء لحظات زندگی انسان برنامه دارد.

بر فرض حرف‌های ایشان را بپذیریم، پس باید قبول کنند که زمان حال با زمان بهاء الله بسیار تغییر کرده و احتیاجات مردم تغییر کرده است، پس لازم است پیامبر جدیدی مبعوث شود. 
طبقه بندی: بهائیت،
برچسب ها: پیامبر، دین کامل، پیامبر جدید، بهاء الله، بعثت،

تاریخ : یکشنبه 20 اسفند 1396 | 11:56 ب.ظ | نویسنده : مهدی ناظمی | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ندای معلم